Hedefimiz ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek’

Ulusal Ju Jitsu Federasyonu Başkanı Erdoğan, “Hedefimiz Çekya’da 12-14 Ekim’de yapılacak Combat Ju Jitsu Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek” dedi.

29.05.2018 – Güncelleme : 29.05.2018

'Hedefimiz ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek'Ju Jitsu Federasyonunun antrenör ve hakem seminerleri ile dan denklik sınavları Ayvalık’ta yapıldı. ( Ju Jitsu Federasyonu – Anadolu Ajansı )

BALIKESİR

Ulusal Ju Jitsu Federasyonunun antrenör ve hakem seminerleri ile dan denklik sınavları, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde yapıldı.

Ulusal Ju Jitsu Federasyonundan yapılan açıklamaya göre organizasyonda antrenör ve hakem seminerleri ile “Combat Ju Jitsu” yapısı, “Combat Fight” ve “Close Combat Fight” müsabaka kuralları, hakemlik bilgileri, self defans müsabaka yapısı ve hakemlik bilgisi konuları ele alındı.

Ayvalık’taki çalışmayla ayrıca ulusal ve uluslararası derece denklik değerlendirmeleri yapıldı. 

Ulusal Ju Jitsu Federasyonu Başkanı Şevki Erdoğan, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, Ayvalık’ta verimli bir çalışma gerçekleştirdiklerini, seminer ve dan denkliğine Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan’dan katılım sağlandığını belirtti.

Seminer çalışmasıyla bilgilerin güncellendiğini ve değişikliklerin netleştirildiğini aktaran Erdoğan, şunları kaydetti:

“Türkiye Şampiyonası tarihi kısa bir zaman içinde açıklanacak. Combat Ju Jitsu Balkan Şampiyonası’nın ülkemizde düzenlenmesi kesinleşmiş, çalışmalar hızlandırılmıştır. Çok yakın bir tarihte ayrıntılar Ju Jitsu camiasıyla paylaşılacaktır. Hedefimiz Çekya’da 12-14 Ekim’de yapılacak Combat Ju Jitsu Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmektir. Biz faaliyetlerimize yönelmiş durumdayız, herkesi kucaklayan bir anlayış içindeyiz.”

Programa, Combat Ju Jitsu Uluslararası Federasyonu (CJJIF) genel sekreteri ve Combat Ju Jitsu Avrupa Federasyonu (CJJEF) Başkanı Vladislav Spinskyi (6.dan) ve Ju Jitsu Federasyonunun Uluslararası ilişkiler As Başkanı ve Yunanistan CJJIF Temsilcisi Erol Bekir YILDIRIM  (7.Dan) katıldı. 
Seminerde Combat Jujutsu yapısı  Combat Fight ve Close Combat Fight  Müsabaka kuralları hakemlik bilgileri, Self defans müsabaka yapısı ve hakemlik bilgisi konuları işlendi ve ulusal ve uluslararası derece denklik değerlendirilmeleri yapıldı. CJJIF genel sekreteri Vladislav Spinskyi Türkiye’de CJJIF yapısı içerisinde Combat Ju Jitsu yapmak isteyen sporcular ve kuruluşların Ulusal Ju Jitsu federasyonuyla irtibat içinde çalışmaları yürütmeleri gerektiğini temsilciliğin Ulusal JuJitsu Federasyonunda olduğunu vurguladı.